Kristián Nguyen | Ambassadors Trickipedia: ollie

Kristián Nguyen | Ambassadors Trickipedia: ollie

04. 03. 2021

Kristián Nguyen natočil s Jirkou Novosádem sérii triků s návodem, jak se tyto triky naučit. A jako první přicházíme se základním skate trikem, kterým je Ollie.

Ollie je základní trik na skateboardu, který ke konci 70. let 20 století vymyslel Alan Gelfand a potřebuješ k němu skateboard ovládat. To jest umět sjet kopec, zatáčet na obě strany, zastavit, rozjet se, prostě mít skateboard plně pod kontrolou. Ve chvíli kdy pro tebe žádný kopec v okolí bude sjízdný, začni se učit sjíždět obrubník. Tam potřebuješ mít váhu na zadní noze a přední nohu mít před přednímu šroubama tak, abys mohl sjet z obrubníku a dopadnout na všechny čtyři kola současně. A při tom se podívej na video od Kika. To je ukázková forma ollie. A jak na něj?

Hlavně o něm nepřemýšlej jako o něčem, co budeš mít hotové za půl dne a hned ti to půjde. Ollie je jako každá aktivita. Když jí děláš, zlepšuješ se, když jí neděláš, je to horší. A čim déle jí děláš, tím lepší to je.

Základem je prudké sešlápnutí taily, když do něj bouchneš nohou a nebudeš stát na desce, uvidíš jak deska sama vyletí. Když na ní stojíš a uděláš to taky, stojíš jí v cestě vzhůru ty. Tedy základem je bouchnutí tailu o zem a zároveň vyskočit nahoru. To co dává desce směr a výšku je ono sešlápnutí a přední noha. Ta desku táhne do vzduchu. Od toho máš grip a při každém ollie obětuješ kus své boty, s tím je třeba počítat. V nejvyšším bodě, tedy v aktuálním nejvyšším bodě kontroluješ desku a dopad. Zkus to nejdřív někde kde ti to nebude ujíždět, třeba na trávě, nebo na kostkách. Musíš v hlavě vědět postup pohybů, které os sebe chceš a co chceš od desky. Až se ti to dostane pod kůži, začneš desku kontrolovat a dopadat, zkoušej to za jízdy. Nejdřív to bude stačit tak na krabičku od sirek, ale to je super a jen musíš pokračovat. 

Konec konců Kiko ti ukazuje jak správně to dělat a kdy. Držíme palce!


Sdílet na Odeslat na