Skatepark Gutovka

Skatepark Gutovka

05. 01. 2022

Skatepark Gutovka je po Štvanici největší legenda skateparků nejen v Praze, ale i v Čechách. Jedná se o první betonový skatepark postavený v našich končinách, postaven firmou Skanska a beton drží dodnes. Otvírací den byl ve znamení velké slávy, podobné otvírání nového kusu dálnice. Stany, občerstvení, stříhání pásek, rozdávání promo materiálu atd. Bylo po roce 2000 a park má tak za sebou dvaceti letou historii.

Aktuálně je na skateparku poznat že je již staršího data, vše by se dalo postavit jinak, někdo dokonce řekne že tam jsou funkční jen schody. Ale opak je pravdou, po těch dvaceti letech je stále funkční všechno a desítky, možná stovky skaters vděčí Gutovce za svůj progress.

Pro příznivce nabídky více zábavy, zejména pro rodiče s dětmi, je pak Gutovka ideálním místem, kde se nachází další sportoviště, jako lezecké stěny, kluziště a nechybí ani restaurace. Pro rodinné výlety ideální, ale nejen pro ně.

Tip: Náš průvodce skateparky

Gutovka skatepark si také prošla dlouhou řadou závodů z počátku byla spojena i se sponzorem a k vidění zde byla po delší dobu loga Quiksilver. A také se zde odehrávaly závody se jménem Quiksilver ve jménu. Nechyběl zde ani Pražskej Démon, který si zde odbyl svou premiéru i několik dalších pokračování.

Ve skatepaku najdete kromě railu a beden ze schodů, také dlouhé raily, bedny, radiusy, banky a jeden bowl do tvaru písmene L a druhý napojený na skatepark. Plus nechybí ani oddělený menší skatepark, kde se dobře učí, jak jezdit na skateboardu nebo se prostě dělají techničtější věci na nízkých překážkách. Při návštěvě myslete na ty léta co má skatepark za sebou, buďte shovívavý a skatepark se vám odmění vráceným trikem.


 

   

 Sdílet na Odeslat na