Skatepark ve Gutovka

Skatepark ve Gutovka

05. 01. 2022

Skatepark Na Babě v Praze 6, je ojedinělí svou poměrně odlehlou lokalitou, téměř rekreační části Prahy, s nedalekými výhledy na Prahu. Jedná se o skatepark nahrazující skatepark předchozí, který byl na asfaltu a překážky se postupem času zabořily do asfaltu, což je poměrně častý problém skateparků s asfaltovým povrchem.

Skatepark Gutovka je po Štvanici největší legenda skateparků nejen v Praze, ale i v Čechách. Jedná se o první betonový skatepark postavený v našich končinách, postaven firmou Skanska a beton drží dodnes. Otvírací den byl ve znamení velké slávy, podobné otvírání nového kusu dálnice. Stany, občerstvení, stříhání pásek, rozdávání promo materiálu atd. Bylo po roce 2000 a park má tak za sebou dvaceti letou historii.

Aktuálně je na skateparku poznat že je již staršího data, vše by se dalo postavit jinak, někdo dokonce řekne že tam jsou funkční jen schody. Ale opak je pravdou, po těch dvaceti letech je stále funkční všechno a desítky, možná stovky skaters vděčí Gutovce za svůj progress.

Pro příznivce nabídky více zábavy, zejména pro rodiče s dětmi, je pak Gutovka ideálním místem, kde se nachází další sportoviště, jako lezecké stěny, kluziště a nechybí ani restaurace. Pro rodinné výlety ideální, ale nejen pro ně.

Gutovka si také prošla dlouhou řadou závodů z počátku byla spojena i se sponzorem a k vidění zde byla po delší dobu loga Quiksilver. A také se zde odehrávaly závody se jménem Quiksilver ve jménu. Nechyběl zde ani Pražskej Démon, který si zde odbyl svou premiéru i několik dalších pokračování.

Ve skatepaku najdete kromě railu a beden ze schodů, také dlouhé raily, bedny, radiusy, banky a jeden bowl do tvaru písmene L a druhý napojený na skatepark. Plus nechybí ani oddělený skatepark menší, kde se dobře učí, nebo se prostě dělají techničtější věci na nízkých překážkách. Při návštěvě myslete na ty léta co má skatepark za sebou, buďte shovívavý a skatepark se vám odmění vráceným trikem.


 

   

 Sdílet na Odeslat na