Skatepark Výstaviště

Skatepark Výstaviště

21. 03. 2022

Jeden z nejmladších skateparků v Praze se nachází na pražském Výstavišti. Výstaviště samotné se mění z pouťových atrakcí na skutečný park oddechu a kulturní zábavy a skatepark sem proto sedí perfektně.

Navíc historicky navazuje na původní skatepark s U-Rampou, která se sem přesunula ještě za dob komunismu ze Strahova. Tento skatepark je cca 400 metrů směrem do Stromovky a zmizel v letech devadesátých.

Skatepark na Výstavišti vznikl v roce 2021, kdy projekt U / U Studia realizovala firma Mystic Constructions a na vzniku se podílela svými návrhy překážek i česká reprezentace.

Samotný skatepark by se dal popsat podobně jako skatepark Vysoplaza, tedy s nižšími překážkami, spíše hravější nebo technický a také s velkým gapem, se schody a raily. Tento gap vznikl na místě, kde již gap historicky byl a padnul na něm nejeden těžký trik. Zde byl nahrazen velkou sekcí na těžší best tricky.

Ve skateparku kromě otvíračky proběhla v roce 2021 i REPRE tour a už tak nabitý skatepark přilákal další řadu návštěvníků. V současnosti se jedná o nejvíce navštěvovaný skatepark v Praze.

Mrknout se můžete i na online prohlídku další skateparků jako je Gutovka, Vysoplaza či Na Babě.


 

   

 Sdílet na Odeslat na