SKATEPARKY NA PRAZE 4 - KAM SE VYDAT?

SKATEPARKY NA PRAZE 4 - KAM SE VYDAT?

02. 01. 2023

Dneska se s přehledem skateparků podíváme na nabídku parků na Praze 4 (případně v těsné blízkosti). Tam najdeme sice více parků, ale dneska si představíme hlavně novou skate plazu na Folimance pod Nuselkým mostem, která je na pomezí Prahy 2 a 4, jednoduchou betonovou plazičku na Michli (skatepark Nad Vinným potokem) a taky na už starší park v Braníku nebo na Spořilově.

Skate plaza na Folimance (pod Nuselským mostem)

Adresa skateparku: 2, 120 00 Praha 2

Sice se jedná o skatepark, který už patří na území Prahy 2, ale jde o nejnovější a hodně povedenou plazičku, kterou by bylo škoda nezmínit. Betonová plaza, kterou realizovala firma Mystic Constructions, se nachází v nově zrekonstruovaném areálu Folimanka, kde najdete i další volnočasové vyžití včetně bufetu i zázemí s toaletami. V těsné blízkosti se navíc nachází příjemný park nebo si taky můžete prohlídnout nově zrestaurovanou sochu skejťáka, která je nejstarší skate sochou na světě. Tahle jednoduchá betonová plaza je z velké části obehnaná dokola příjemným betonovým rádiusem a na super povrchu se jinak nachází další mobilní betonové překážky, včetně různě vysokých bedýnek, zídek, manuálek, menší transfer nebo nechybí ani klasické raily. Ideální je tak hlavně na naučení nebo potom pro všechny, kdo si užívají hlavně techniku.

Upozornění: V zimních měsících jsou překážky odvezeny a na místě se nachází kluziště.

Video z Folimanky:


Skatepark Michle

Adresa skateparku: Nad Vinným Potokem 2a, 101 00 Praha 10-Vršovice

Jedním z dalších míst, kam si můžete na Praze 4 zajít zaskejtovat, je i menší betonová plaza v Michli. Ta se nachází u volnočasového areálu Nad Vinným potokem, kde dále najdete dráhu na inline brusle, basketbalové a víceúčelové hřiště nebo například discgolf. V tomhle menším betonovým parku, který kopíruje tvar oválu a jedná se spíše o takovou širší betonovou cestu s rozmístěnýma překážkama, si skvěle zaskejtujou hlavně začátečníci nebo potom skejtři, kterým stačí menší překážky. Najdete zde totiž menší manuálkový grind box, jeden rail přes transfer, příjemný roh nebo zídku nahoru. Kromě toho je dost prostoru pro hrocení flip tricků na flatgroundu. Na druhou stranu velký raily, tradiční centrály na transfery nebo třeba rádius zde ale nenajdete.

Video ze skateparku Michle:


Skatepark Braník

Adresa skateparku: U Kempinku 59, 147 00 Praha 4-Braník

Abychom nezůstávali jenom u parků s menšíma překážkama, ve kterých si zaskejtujou hlavně technici nebo začátečníci, přidáváme do seznamu i skatepark v Braníku. Hned na začátek je potřeba říct, že skatepark je už dost starý a jeho kondice už není úplně slavná. Jedná se ale o poměrně ikonický park a hlavně velký rádius můžete znát z nejednoho videa. Jde tedy o starší park, kde si na své přijdou hlavně skejtři, co rádi jezdí v rádiusech. Na učení nových triků je v parku příjemný betonový rádius se zatáčkou, plus potom již zmiňovaný hlavní velký rádius ve tvaru půlkruhu a hodně specifická minirampa. Co se týká ostatních překážek, tak na asfaltovém povrchu se nachází taky několik railů nebo zídka/bedna. Ale jak již bylo řečeno, jedná se už o starší park, který není v nejlepším stavu.

Skatepark Spořilov

Adresa skateparku: Na Chodovci, 141 00 Praha 4

Jedním z posledních skateparků, který se také nachází na Praze 4, je potom park na Spořilově. Jedná se taky již o starší park, který rozhodně není ten nejmodernější. Na asfaltovém podkladu se nachází několik překážek, ke kterým byly v předminulém roce doplněny staronové překážky, které můžete znát z bývalého parku v Hostivaři. V parku tak najdete například větší a menší transfer, bedýnku nebo rádius a velký bang. 

Další články z našeho blogu:


Sdílet na Odeslat na